Szczypiornistki Ruchu postawiły się liderkom. Górą jednak Zagłębie Lubin.
14.03.2021
18:55:00

Faworyzowane piłkarki ręczne Zagłębia Lubin musiały się sporo namęczyć, aby wygrać w Chorzowie. Szczypiornistki Ruchu walczyły dzielnie, ale przegrały kolejny mecz.

Ruch od początku spotkania dotrzymywał kroku Zagłębiu. Niebieskie dużo zawdzięczały Patrycji Chojnackiej, która obroniła aż cztery rzuty w ciągu 8 minut, zaliczając interwencję m. in. przy rzucie karnym Kingi Grzyb. Po 10 minutach był remis 4:4.

Wtedy zawodniczki drużyny gości zaczęły zdobywać przewagę. Lider prowadził 7:4, po chwili 10:7. Mogło być wyżej, gdyby nie Chojnacka, która zatrzymała wiele akcji skrzydłowych Zagłębia. Dwa razy przedarła się Żaneta Lipok, zmniejszając różnicę do dwóch goli i na chwilę Ruch złapał kontakt z przeciwniczkami przegrywając tylko 9:11. Po pierwszej połowie skończyło się na rezultacie 12:14.

Po wznowieniu gry Monikę Maliczkiewicz pokonała Kolonko, a następnie Stokowiec i w 33. minucie był remis 14:14. Potem dla Ruchu dwa karne wykorzystała Katarzyna Wilczek, w zespole z Lubina dwa razy trafiła Daria Zawistowska, a później to samo zrobiła Świerżewska. Miedziowe miały przewagę dwóch bramek, ale po chwili straty zmniejszyła Aleksandra Sójka. W 39. minucie Ruch przegrywał 17:18.

Jednak potem liderki rozgrywek uciekły na 23:18. Chorzowianki jeszcze raz wzięły się za odrabianie strat. Trafiła Lipok, Kaja Gryczewska obroniła rzut karny wykonywany przez Świerżewską, a Wilczek nie pomyliła się z 7 metrów. W 47. minucie zespół Vita Teleky’ego miał trzy bramki do odrobienia.

Zawodniczki Zagłębia mądrze rozegrały końcówkę i to one sięgnęły po komplet punktów.

KPR Ruch Chorzów - Zagłębie Lubin 27:31 (12:14)

KPR Ruch: Chojnacka, K. Gryczewska - Jasinowska 5, Polańska 1, Wilczek 5, Jaroszewska 2, Kolonko 3, Lipok 5, M. Gryczewska, Sójka 4, Grabińska, Stokowiec 2.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż - Stanisławczyk 1, Grzyb 3, Górna 6, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak 3, Machado Matieli 5, Noga, Świerżewska 9, Milojević.

Kary: KPR Ruch - 12 minut (czerwona kartka: Wilczek, w wyniku gradacji kar), Zagłębie - 10 minut.