Pierwszy mecz finałowy dla JKH GKS-u Jastrzębie
26.03.2021
21:22:00

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali w pierwszym meczu finału PHL. Podopieczni Roberta Kalabera pewnie pokonali Cracovię 3:0.

Już tempo pierwszej tercji wskazywało, że jest to mecz o złoto. Zawodnicy obu drużyn stworzyli sobie kilka sytuacji, ale nie zdołali trafić do siatki. Jastrzębianie mieli kilka dogodnych okazji, ale Robert Kowalówka obronił strzały Marka Hovorki, Zacka Philipsa i Jirziego Klimiczka.

Gospodarze mogli prowadzić już na początku drugiej odsłony, ale najpierw świetnego podania od Dominika Pasia nie wykorzystał Radosław Nalewajka, bowiem ten nieczysto trafił w krążek, potem potężnym strzałem golkipera Cracovii chciał zaskoczyć Martin Kasperlik, ale krakowianin poradził sobie ze strzałem. W 30. minucie nie miał już szans gdy znów uderzał czeski zawodnik.

Cracovia mogła doprowadzić do remisu już kilkadziesiąt sekund później. Jednak Patrik Nechvatal zatrzymał Stepana Csamango. Jastrzębianie poszli za ciosem. Na 2:0 podwyższył Roman Rac. Krakowski zespół, pod koniec tercji, był przekonany o tym, że strzelił bramkę. W zamieszaniu pod bramką Nechvatala hokeiści gości przekonywali arbitrów, że krążek przekroczył linię bramkową. Analiza wideo rozwiała wątpliwości. Bramki kontaktowej nie było.

W trzeciej tercji jastrzębianie kontrolowali wynik. W ostatnich minutach trener Rudolf Rohaczek zdjął z lodu Kowalówkę, co wykorzystał Maciej Urbanowicz, trafiając do pustej bramki i ustalając wynik na 3:0.

Drugie spotkanie już w sobotę, o 18.30, również w Jastrzębiu-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0 - Martin Kasperlík - Roman Rác (29:21)

2:0 - Roman Rác - Zackary Phillips (35:30)

3:0 - Maciej Urbanowicz (59:01, 5/6, do pustej bramki)

Minuty karne: 6-6.

Strzały: 39-30

JKH GKS: Nechvátal - Bryk, Górny; Kasperlík (2), Rác, Sawicki - Klimíček, Kostek; Wróbel, Hovorka, Phillips - Horzelski, Jass (2); Urbanowicz, Wałęga, Paś - Michałowski, Ševčenko; Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

Cracovia: R. Kowalówka – Dudaš, Ignatowicz; Sołowjow, Welsh, Kapica – Kostromitin, Gula; Tiala, Němec, Franek – Gutwald, Doherty (2); Murphy, Goodwin, Oksanen – Šaur (2); Brynkus, Ježek (2), Csamangó oraz Kamiński. Trener: Rudolf Roháček.