GKS Jastrzębie przegrał w Łodzi z Widzewem
28.03.2021
15:51:00

Piłkarze GKS-u Jastrzębie przegrali 3. mecz z rzędu. Tym razem, podopieczni Pawła Ściebury, nie sprostali w Łodzi Widzewowi.

Pierwsze minuty nie obfitowały w sytuacje podbramkowe. Dopiero w 25. minucie Daniel Szczepan próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, ale Jakub Wrąbel sparował piłkę na rzut rożny. Widzew postraszył gości strzałem Mateusza Michalskiego, ale to było wszystko na co było stać miejscowych w pierwszej połowie.

Końcowe minuty przed przerwą napawały optymizmem gości. Po pierwsze Szczepan znów uderzał na bramkę Wrąbla, ale ten znów był górą. Po drugie, tuż przed przerwą, drugi żółty kartonik otrzymał Marek Hanousek i Widzew całą drugą połowę miał grać w dziesięciu.

Jastrzębianie już na początku drugiej odsłony chcieli wykorzystać przewagę, ale strzały Szczepana i Aleksandra Komora bramek nie dały. Za to łodzianie otworzyli wynik w 51. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z kilku metrów do bramki skierował Daniel Tanżyna, a pięć minut później Widzew miał kolejną okazję, ale Ameyaw uderzał niecelnie z dystansu.

W 63. minucie znów musiał wykazać się łódzki golkiper, gdy to końcówkami palców obronił strzał Marka Mroza. W 68. minucie było już 2:0, gdy to Michalski wykorzystał podanie od jednego z partnerów i pokonał Grzegorza Drazika. Mimo, że piłkarze obu drużyn stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji, to więcej bramek w meczu nie padło.

Trzecia porażka z rzędu i zdobyte punkty zespołów z dołu tabeli oznaczają, że jastrzębian nadal czeka walka o utrzymanie. Nad ostatnim miejscem spadkowym mają 3 punkty przewagi.

Widzew Łódź - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Daniel Tanżyna 51’
2:0 - Mateusz Michalski 68’

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel - Michał Grudniewski, Mateusz Michalski (79. Dominik Kun), Marcin Robak (79. Piotr Samiec-Talar), Bartłomiej Poczobut (89. Mateusz Możdżeń), Kacper Gach, Marek Hanousek, Daniel Tanżyna, Michael Ameyaw (79. Paweł Tomczyk), Przemysław Kita (58. Patryk Mucha), Patryk Stępiński.

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Szymon Zalewski (70. Mateusz Słodowy), Lukas Bielak (79. Łukasz Zejdler), Kamil Jadach (61. Jakub Apolinarski), Farid Ali, Kryspin Szcześniak, Daniel Szczepan, Dawid Witkowski (79. Jakub Niewiadomski), Daniel Feruga (61. Daniel Rumin), Marek Mróz, Aleksander Komor.

Żółte kartki: Hanousek, Stępiński (Widzew) oraz Witkowski (GKS).

Czerwona kartka: Hanousek (Widzew).