Hokeiści GKS-u Tychy z brązowymi medalami mistrzostw Polski
30.03.2021
21:29:00

Hokeiści GKS-u Tychy, w trzecim meczu, pokonali GKS Katowice 4:1 i zajęli 3. miejsce w rozgrywkach PHL.

Po dwóch zwycięstwach GKS-u Tychy na własnym lodowisku, rywalizacja przeniosła się do katowickiej Satelity. Żądni rewanżu katowiczanie nie zaczęli najlepiej. Już w 3. minucie Paul Szczechura wykorzystał odsłonięty fragment bramki Juraja Simbocha i tam zmieścił krążek. Tyszanie chcieli pójść za ciosem, ale miejscowi skutecznie się bronili. Gospodarze też mieli swoje sytuacje, ale Filip Starzyński i Patryk Wajda nie zdołali pokonać w pierwszych 20 minutach Johna Murraya.

Katowiczanom ta sztuka udała się w 24. minucie. Jesse Rohtla pokonał golkipera gości strzałem pod poprzeczkę. 4 minuty później aktualni mistrzowie Polski znów cieszyli się z prowadzenia, a to za sprawą Szczechury. Hokeiści z Katowic nie poddawali się. Mieli kilka niezłych okazji, a strzał Michalskiego powinien znaleźć się w siatce, ale został zablokowany przez jednego z tyskich obrońców.

GKS Tychy nie zwalniał tempa. Już na początku trzeciej tercji miejscowych przed stratą bramki uratowała poprzeczka, potem dwukrotnie po stratach wynik trzymał Simboch. Musiał jednak skapitulować wobec strzału spod bramki Brycena Martina. Kropkę nad "i" w ostatnich sekundach postawił Filip Komorski.

GKS Katowice – GKS Tychy 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

0:1 - Paul Szczechura - Christian Mroczkowski, Brycen Martin (03:03)

1:1 - Jesse Rohtla - Mateusz Michalski, Jyri Marttinen (23:46)

1:2 - Paul Szczechura - Christian Mroczkowski, Alexander Szczechura (27:06, 5/4)

1:3 - Brycen Martin - Jarosław Rzeszutko, Patryk Wronka (45:08, 5/4)

1:4 - Filip Komorski - Christian Mroczkowski, Patryk Wronka (59:48, 5/4)

Minuty karne: 16-6.

Strzały: 27-38.

GKS Katowice: Šimboch (2) – Kruczek (4), Wajda (2); Fraszko, Pasiut (4), Wanat – Marttinen (2), Franssila; Stiepanow, Rohtla, Michalski – Lamin, Andersons; Adamus, Starzyński (2), Nahunko – Krawczyk, Zieliński; Mularczyk, Paszek, Skrodziuk. Trener: Andriej Parfionow.

GKS Tychy: Murray – Kotlorz, Pociecha; Gościński, Komorski (2), Jeziorski – Seed, Martin; A. Szczechura, P. Szczechura, Mroczkowski – Ciura, Biro (2); Witecki, Wronka, Dupuy – Bizacki, Mesikämmen (2); Galant, Rzeszutko, Marzec. Trener: Krzysztof Majkowski.