Radio Katowice wkracza w komunikację. Radiowy tramwaj wyruszył na trasy.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Radio Katowice rozpoczyna nowy etap... od 1 kwietnia 2021 nie tylko nadaje program radiowy, ale także wkracza w region, od strony „transportu”! 

Na tory wyjeżdża tramwaj Radia Katowice. Będzie można go zobaczyć w wielu miastach i posłuchać, w środku oczywiście, radiowych audycji. Ale to nie jedyny kierunek rozwoju...


O planach rozgłośni opowiada prezes Radia Katowice, redaktor naczelny Piotr Ornowski.


Tramwaj Radia Katowice to pierwszy krok do zaangażowania się we współtworzenie regionalnego transportu. Kolejny cel to Koleje Śląskie. O planach na radiową kolej rozmawiamy z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim.


Radio Katowice dywersyfikuje działalność. Wchodzimy w regionalną komunikację: jest tramwaj, będzie kolej i linia lotnicza. O naszych planach na własną linię lotniczą, Radio Katowice Airlines, rozmawiamy z Prezesem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Arturem Tomasikiem. 


Radio Katowice dywersyfikuje działalność. Wchodzimy w regionalną komunikację: jest tramwaj, będzie kolej i linia lotnicza. O pieniądzach z przewodniczącym Rady Nadzorczej Radia Katowice, Piotrem Pietraszem, rozmawia nasza reporterka.


Radiowy tramwaj wyruszył na trasy, a pierwszy kurs, po zajezdni, poprowadziła nasza radiowa koleżanka.


Autorzy: Gabriela Kaczyńska, Ewelina Kosałka-Passia, Ryszard Stotko, Piotr Grzesiak /rs/
Radiowe Wydarzenia