Siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała zakończyły sezon na 6. miejscu
01.04.2021
21:50:00

Siatkarki BKS-u nie wykorzystały szansy, którą wywalczyły w Łodzi. Na własnym parkiecie przegrały z Budowlanymi 0:3. W złotym secie też lepsze okazały się łodzianki i to one wywalczyły 5. miejsce na koniec sezonu Tauron Ligi.

Przyjezdne świetnie weszły w spotkanie. Gładko wygrały pierwszego seta, imponując przede wszystkim w bloku i na zagrywce. Tylko w pierwszym secie łodzianki zanotowały 4 asy serwisowe.

W drugim secie goście szybko wypracowały sobie przewagę. Prowadziły 16:12, ale wtedy bielszczanki wzięły się za odrabianie strat i objęły prowadzenie 20:19. BKS zdobył od tej pory tylko jeden punkt i drugi set padł łupem siatkarek z Łodzi. W trzecim wyrównana walka toczyła się tylko do połowy seta, później na parkiecie panowały łodzianki, które wygrały mecz 3:0.

Do wyłonienia zwycięzcy w meczu o 5. miejsce potrzebny był złoty set. Bielszczanki dzielnie walczyły, ale końcówka należała do przyjezdnych. BKS BOSTIK Bielsko-Biała uplasował się na 6. miejscu Tauron Ligi.

BKS BOSTIK Bielsko- Biała - Grot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 21:25, 21:25), złoty set 12:15

BKS BOSTIK: Gajewska, Szlagowska, Drużkowska, Orvosova, Kossanyiova, Świrad, Drabek (libero) oraz Kazała, Janiuk, Dąbrowska.

Grot Budowlani: Nowicka, Górecka, Lisiak, Jones-Perry, Fedusio, Centka, Stenzel (libero) oraz Lewandowska.