Hubert Hurkacz wygrał turniej w Miami! Polak przeszedł do historii.
04.04.2021
21:47:00

Hubert Hurkacz został zwycięzcą turnieju ATP Masters 1000 w Miami. W finale, 24-latek pokonał Włocha Jannika Sinnera 7:6(4), 6:4. Hurkacz jest pierwszym Polakiem, który wygrał turniej tej rangi.

Hurkacz wystąpił w finale turnieju rangi Masters 1000, jako pierwszy polski singlista, od czasu Jerzego Janowicza, który tej sztuki dokonał w 2012 roku. Janowiczowi nie udało się jednak wygrać turnieju w Paryżu. Polak w drodze do finału w Miami rozprawił się m. in. z Stafanosem Tsitsipasem i Andriejem Rublowem, czyli tenisistami ze światowej czołówki.

Sam awans do finału był dla Hurkacza wielkim sukcesem, ale on nie zamierzał na tym poprzestawać. Polski tenisista bardzo dobrze rozpoczął finałowy pojedynek. W otwierającym gemie oddał rywalowi tylko punkt, a już w drugim zdołał go przełamać przy drugim break poincie. Dobry początek potwierdził przy własnym podaniu i prowadził 3:0.

Sinner zdobył gema przy własnym serwisie, a w kolejnym gemie, już przy pierwszym break poincie, przełamał Polaka. Przy własnym podaniu poszedł za ciosem i wyrównał stan pojedynku na 3:3. Mecz się wyrównał. Przez kolejne 4 gemy żadnemu z zawodników nie udało się przełamać przeciwnika. Przy stanie 5:5 Polak nieco się pogubił, co wykorzystał Sinner, przełamując go.

Przy stanie 6:5 Włoch serwował na wygranie seta. Hurkacz w dobrym momencie obudził się i zdołał przełamać rywala, co skutkowało tie-breakiem. W nim Hurkacz dość szybko objął prowadzenie 2:0, następnie 6:2, aż w końcu zakończył seta wynikiem 7:4.

Hurkacz poszedł za ciosem. Szybko przełamał rywala i prowadził 2:0. Polak nie zatrzymywał się, dobrze kontrował Włocha, świetnie zbierał się do akcji przy siatce, ale i solidnie prezentował się na linii końcowej. Po chwili Hurkacz prowadził już 4:0. W kolejnym gemie Hurkacz miał dwa break pointy, ale Sinner zebrał się jeszcze i zdobył pierwszego gema.

Włoch nie zamierzał odpuszczać. Kolejne dwa gemy padły jego łupem i na tablicy wyników zrobiło się 4:3. Polak wygrał jednak gema przy własnym podaniu. To samo uczynił też Sinner i przy wyniku 5:3, Hurkacz serwował na wygraną całego turnieju.

Przy własnym serwisie Polak wykorzystał pierwszą piłkę meczową wygrywając seta 6:4 i cały turniej, czy przeszedł do historii polskiego tenisa, jako pierwszy polski singlista, który wygrał turniej tej rangi.

W poniedziałek, w najnowszym rankingu singlowym ATP, Hubert Hurkacz znajdzie się na najwyższym w karierze, 16. miejscu i będzie to dla niego debiut w Top 20.