Historia Foksika

fot. K. Herbuś/ Radio Katowice

Został znaleziony niedaleko jeziora Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Szczenię przypominające bardziej małą myszkę zauważyło przypadkiem małżeństwo. Choć na początku nikt nie wiedział co to za zwierzę, jedno było pewne, że jego biologiczna mama nie chce się nim zająć. Wkrótce okazało się że to mały lisek, którego szybko zaadoptowała kotka Pusia. Od czterech lat mieszka z Panią Urszulą w będzińskich Bobrownikach. Gdyby nie udzielona mu wtedy pomoc, nie przeżyłby. Foksika, bo tak ma na imię lisek, i jego opiekunów, postanowiła odwiedzić reporterka Radia Katowice.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl