Podział punktów przy Harcerskiej. GKS Jastrzębie zremisował z wiceliderem.
10.04.2021
18:35:00

Po serii 4 porażek z rzędu, piłkarze GKS-u Jastrzębie w końcu zapunktowali. Na własnym boisku zatrzymali wicelidera z Łęcznej, remisując z Górnikiem 1:1.

Do tego spotkanie piłkarze ze Śląska przystępowali już bez Pawła Ściebiury. Zwolnionego w tygodniu trenera zastąpił tymczasowo Łukasz Włodarek. Na początku spotkania celny strzał zanotował Zejdler, który z dystansu próbował zaskoczyć Macieja Gostomskiego. Następnie odpowiedzieli goście, gdy z rzutu wolnego strzelał Marcin Stromecki, ale nie udało mu się zaskoczyć Mariusza Pawełka, który wybił piłkę na rzut rożny.

W 21. gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia. Miejscowi wykonali korner, piłka trafiła pod nogi Kamila Jadacha, ten zacentrował na 5. metr gdzie Daniel Szczepan, mimo interwencji bramkarza, trafił do siatki. W 34. minucie Farid Ali powinien podwyższyć wynik, ale świetnie w tej sytuacji spisał się golkiper przyjezdnych.

GKS nie zatrzymywał się. W kolejnej akcji Jadach z dystansu uderzył technicznie, a piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek bramki Górnika. Gospodarze mieli przed przerwą przynajmniej jeszcze trzy sytuację na podwyższenie rezultatu, ale wynik się nie zmienił.

W drugą połowę mocno weszli łęcznianie. Szybko zepchnęli GKS do defensywy, ale ci umiejętnie się bronili. W 69. minucie doszło do wymuszonej zmiany w bramce jastrzębian. Kontuzjowanego Pawełka zastąpił Grzegorz Drazik, który nie zaliczył udanego wejścia. Już po trzech minutach uderzeniem głową pokonał Bartosz Śpiączka, ale w tej sytuacji bramkarz GKS-u niewiele mógł zrobic.

Mimo utratu bramki, to GKS był bliski zgarnięcia 3 punktów. W sytuacji sam na sam wykazał się Gostomski, piłkę przejął Mróz, ale nie zdołał trafić do siatki. Na 3 minuty przed końcem, po strzale Jakuba Niewiadomskiego, gości uratował słupek. Jeszcze w doliczonym czasie gry to Górnik miał sytuację na "złotą bramkę", ale świetną interwencją popisał się Drazik.

GKS Jastrzębie - Górnik Łęczna 1:1 (1:0)

1:0 - Daniel Szczepan 21’

1:1 - Bartosz Śpiączka 72’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek (69. Grzegorz Drazik) - Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor, Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Farid Ali, Marek Mróz, Łukasz Zejdler (60. Daniel Feruga), Kamil Jadach (60. Jakub Niewiadomski) - Daniel Szczepan.

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Tomasz Midzierski (46. Paweł Baranowski), Leandro, Maciej Orłowski (46. Gabriel Matei), Kamil Pajnowski, Marcin Stromecki, Bartosz Śpiączka, Bartłomiej Kalinkowski (46. Paweł Wojciechowski), Michał Goliński (68. Bartłomiej Kukułowicz), Adrian Cierpka, Michał Mak (79. Przemysław Banaszak.).

Żółte kartki: Feruga, Bielak (GKS) oraz Midzierski, Leandro, Pajnowski (Górnik).