Weronika Zawistowska piłkarką Bayernu Monachium

fot. Bayern Monachium

Weronika Zawistowska, piłkarka lidera kobiecej Ekstraligi, została nową zawodniczką Bayernu Monachium. Skrzydłowa Czarnych Sosnowiec podpisała 3-letni kontrakt, który zacznie obowiązywać od lipca.

Wcześniej piłkarka będzie chciała pomóc sosnowieckiej drużynie w zdobyciu mistrzostwa Polski. W marcu Zawistowska przeszła operację i powoli wraca do treningów. Czarni Sosnowiec po 15 kolejkach są na 1. miejscu kobiecej Ekstraligi z 8 punktami przewagi nad drugą drużyną. Dobra postawa skrzydłowej została dostrzeżona już w rundzie jesiennej.

Zimą Zawistowska była na testach w Monachium, gdzie musiała dobrze wypaść skoro podpisano z nią 3-letni kontrakt. 

— Weronika jest bardzo utalentowaną ofensywną zawodniczką z dużym potencjałem. Razem z Weroniką opracowaliśmy plan, jak chcemy go wspólnie rozwijać na najbliższe lata. W pierwszej kolejności zdecydowaliśmy się ją wypożyczyć, aby dać jej możliwość rozwoju na wyższym poziomie i zdobycia ważnego treningu meczowego — mówi Bianca Rech, dyrektor sportowy kobiecego FC Bayern.

Piłkarka pierwsze kroki w futbolu stawiała w Warszawie. Najpierw była zawodniczką UKS Bródno potem MUKS Praga. Następnie przeniosła się na 4 lata do Górnika Łęczna, z którym na razie osiągała największe sukcesy w karierze. Od 2019 roku jest zawodniczką Czarnych Sosnowiec, które są bardzo blisko zdobycia mistrzostwa. Od lipca popularny "Zawias" będzie grał w barwach bawarskiej drużyny.

— To dla mnie ogromny krok i bardzo się cieszę, że FC Bayern obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem. Jestem bardzo dumna i wdzięczna, ale wiem, że muszę za tę szansę coś oddać” - powiedziała Zawistowska. Celem skrzydłowej jest dołączenie do pierwszego składu FCB w krótkoterminowej perspektywie: „Chcę kontynuować swój dynamiczny rozwój i dzień po dniu ciężko pracować, aby móc dać coś w zamian za pokładane we mnie zaufanie. Wiem, jak dobrym trzeba być, żeby naprawdę grać w Bayern Monachium. To jest mój cel. I dam z siebie wszystko, żeby to marzenie się spełniło po pierwszym roku debiutu w Bundeslidze — powiedziała Weronika Zawistowska.

W seniorskiej reprezentacji Polski Weronika Zawistowska zagrała 11 razy, dwukrotnie trafiając do siatki.

Autor: Piotr Muszalski/pm/