Pogoń pokazała klasę pod Klimczokiem. Kolejna porażka Podbeskidzia.
16.04.2021
21:40:00

Piłkarze Podbeskidzia przegrali drugi mecz z rzędu. Bielszczanie na własnym boisku nie sprostali wiceliderowi ze Szczecina.

To było spotkanie drużyn z dwóch innych biegunów ligowej tabeli. Szczecinianie są coraz bliżej powrotu po latach do gry w europejskich pucharach. Beniaminek PKO BO Ekstraklasy niemal od początku bije się o utrzymanie. Faworyt tego spotkania był jeden, ale Górale na własnym boisku już nie z takimi rywalami wygrywali.

Początek w wykonaniu bielszczan był obiecujący. Zaczęli agresywnie, wysoko atakując Pogoń od pierwszych minut. Brakowało jednak konkretów w postaci strzałów. Goście umiejętnie wyczekiwali swoich szans, a taka przyszła po pół godzinie gry. Michał Kucharczyk wrzucił piłkę na głowę Kacpra Kozłowskiego, który wcześniej urwał się obrońcy i nie dał szans Michalowi Peskoviciowi. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie Górale za wszelką cenę chcieli odgryźć się przeciwnikom. Jednak ataki gospodarzy były rozbijane przez defensywę wicelidera tabeli. Obrońcy gości skutecznie wywiązywali się ze swoich obowiązków. W końcu to najlepsza defensywa ligi, a gdy jeszcze koledzy z przodu są skuteczni, to nie ma lepszej recepty na 3 punkty.

W 64. minucie było już 2:0, gdy Sebastian Kowalczyk pewnie wykorzystał rzut karny, po tym jak w polu karnym nie najlepiej zachował się Bartłomiej Kręcichwost. Sędzia przyjrzał się jeszcze tej sytuacji na VARze, ale nie zmienił swojej decyzji. Gol praktycznie zamknął spotkanie. Mimo starań gracze Podbeskidzia nie zagrozili poważnie bramce Dante Stipicy.

Porażka utrudniła podopiecznym Roberta Kasperczyka walkę o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli w tej kolejce Stal Mielec wywalczy 3 punkty, Górale spadną na ostatnie miejsce w tabeli na 5 kolejek przed zakończeniem ligi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 0:2 (0:1)

33’ Kozłowski, 63’ Kowalczyk (karny)

TS Podbeskidzie: Peškovič – Modelski, Janicki, Bashlai – Niepsuj (65’ Roginić), Rzuchowski, Ubbink (84' Tulio), Hora (70’ Wilson), Sierpina (65’ Danielak) – Biliński, Kręcichwost (65’ Frelek)

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata (57’ Malec) – Kucharczyk (82’ Zahović), Dąbrowski (82’ Smoliński), Kozłowski (70’ Kurzawa), Drygas (70’ Podstawski), Kowalczyk – Benedyczak

Żółte kartki: Hora, Niepsuj, Kręcichwost - Benedyczak, Triantafyllopoulos, Kowalczyk