Dąbrowska Szkoła Mówców

fot. K. Herbuś/ Radio Katowice

Seria szkoleń z zakresu debatowania, argumentacji oraz wystąpień publicznych, a następnie turniej debat oksfordzkich - to założenia nowego projektu pod nazwą "Dąbrowska Szkoła Mówców". Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Chodzi m. in o to, by uczestnikom przekazać pozytywne wartości i wzorce dotyczące prowadzenia dyskusji, których brakuje w polskiej debacie publicznej. Uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej organizują już tego typu debaty od jakiegoś czasu i mają także na swoim koncie związane z tym liczne sukcesy. O czym opowiedzieli również reporterce Radia Katowice.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl