Polscy hokeiści wygrali Turniej o Puchar Trójmorza
21.04.2021
21:52:00

Polscy hokeiści pokonali reprezentację Łotwy 4:1 i tym samym wygrali Turniej o Puchar Trójmorza rozgrywany na katowickim Jantorze.

Pierwsza tercja upłynęła pod znakiem dominacji Łotyszy. Nie umieli oni jednak pokonać Johna Murraya i pierwsze 20 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. Początek drugiej tercji też należał do gości, ale Polacy zdołali odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób. W 30. minucie Mateusz Bryk wykorzystał sytuację sam na sam z łotewskim bramkarzem.

Nie minęła minuta, a polscy hokeiści powiększyli przewagę. Prawym skrzydłem urwał się Patryk Wronka i uderzył nie do obrony. W trzecią tercję świetnie weszli rywale, którzy złapali kontakt w 42. minucie. Szybko odpowiedzieli Biało-Czerwoni. Najpierw w 48. minucie Damian Kapica pokonał golkipera Łotwy. Dwie minuty później swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Bryk.

Polska w Turnieju o Puchar Trójmorza pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wygrała wszystkie spotkania. Wcześniej Biało-Czerwoni ograli Estonię 6:1 i Litwę 8:1. Trzeba jednak dodać, że reprezentacja Łotwy przyjechała na turniej w rezerwowym składzie.

ŁOTWA – POLSKA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Jelisejevs 42 - Bryk 30, Wronka 31, Kapica 48, Bryk 50

Łotwa: Voris - Skvorcovs, Ozols; Razgals, Fjodorovs, Jelisejevs - Tumanovs, Gorsanovs; Skrastins, Vitolins, Andersons - Mateiko, Ornins; Puide, Polcs, Petrovics - Millers.Trener: Atvars Trivuncovs

Polska: Murray – Bryk, Górny; Kapica, Paś, Urbanowicz – Bizacki, Ciura; Wronka, Pasiut, Zygmunt – Wanacki, Kostek; Marzec, Komorski, Mroczkowski – Kamienieu, Horzelski; Sawicki, Wałęga, Michalski. Trener: Robert Kalaber