Najlepsi juniorzy świata zagrają na kortach w Bytomiu

W dniach 30 maja - 5 czerwca, na kortach Górnika Bytom, zostanie rozegrany juniorski turniej najwyższej rangi ITF Juniors Grade 1. Turniej odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.

Dzięki współpracy Polskiego Związku Tenisowego i Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) turniej w którym zagrają najlepsi tenisowi juniorzy świata będzie się mógł odbyć w naszym kraju. 

— To wspaniały prezent na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego, jaki otrzymaliśmy od Międzynarodowej Federacji Tenisowej i kolejny duży event pod szyldem ITF-u, odbywający się w tym roku w Polsce. W marcu gościliśmy spotkanie Pucharu Davisa, w którym nasi tenisiści pewnie pokonali w Kaliszu ekipę Salwadoru 3:1. A w połowie kwietnia, właśnie w Bytomiu, w Hali Na Skarpie, kobieca reprezentacja po niesamowicie zaciętym meczu pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do światowej elity w rozgrywkach Billie Jean King Cup. A teraz, ale na kortach otwartych Górnika, będą rywalizować juniorzy — powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Turniej zostanie rozegrany na kortach ziemnych Górnika. Możliwe, że w Bytomiu będziemy mogli zobaczyć przyszłych liderów rankingu ATP Tour i triumfatorów Wielkiego Szlema.

— Zapowiada się naprawdę duża impreza w doborowej obsadzie, ponieważ 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros. W jej drugim tygodniu dopiero do akcji wkraczają juniorzy, więc impreza w Bytomiu będzie dla nich ostatnim przystankiem i możliwością sprawdzenia formy przed występem w Paryżu. To dla nas wielkie wyróżnienie i kolejna okazja do organizacji ważnego wydarzenia w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego — powiedział wiceprezes PZT i dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski.

Przypomnijmy, że w lipcu na kortach Górnika odbędą się 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczającą 750 tysięcy złotych. Szykuje się prawdziwa kumulacja dużych imprez w Bytomiu.

Autor: Piotr Muszalski/pzt.pl/pm/