GKS przełamał się przy Harcerskiej. Jastrzębianie ograli Odrę Opole 3:0.
02.05.2021
15:48:00

7 meczów bez zwycięstwa. Tyle trwała seria GKS-u Jastrzębie. Podopieczni Łukasza Włodarka przełamali się na własnym stadionie w meczu z Odrą.

Chociaż początek spotkania był wyrównany to gospodarze pierwsi zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką opolan. W 12. minucie bramkarza gości piętką próbował pokonać Daniel Feruga. Kilka minut później Błażej Sapielak udanie interweniował po strzale z dystansu Daniela Rumina. Goście odpowiedzieli uderzeniem z ostrego kąta Jakuba Szreka, ale Mariusz Pawełek sparował piłkę na rzut rożny.

Pierwszy na listę strzelców wpisał się Aleksander Komor, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Rumina w 30. minucie. Odra próbowała odpowiedzieć jeszcze przed przerwą, ale wszystko na co było stać gości, to strzały z dystansu, które nie zagroziły Pawełkowi.

Chociaż to piłkarze Odry pierwsi zaatakowali po przerwie, GKS przetrzymał ten czas i ruszył po kwadransie. 5 minut okazało się kluczowe dla losów tego spotkania. W 55. minucie Dominik Kulawiak podwyższył na 2:0, uderzając zza pola karnego. 5 minut później było po meczu. Rumin wykorzystał podanie Kamila Jadach i GKS prowadził 3:0.

Gospodarze mieli jeszcze sytuacje aby podwyższyć rezultat, ale nie udało im się już trafić do siatki Sapielaka. Odra musiała uznać wyższość miejscowych, którzy przerwali serię 7 meczów bez zwycięstwa i nieco poprawili swoją sytuację na dole pierwszoligowej tabeli.

GKS Jastrzębie - Odra Opole 3:0 (1:0)
1:0 - Aleksander Komor 30’
2:0 - Dominik Kulawiak 55’
3:0 - Daniel Rumin 60’

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Dominik Kulawiak, Kryspin Szcześniak, Aleksander Komor (87. Michał Bojdys), Dawid Witkowski - Lukas Bielak - Farid Ali, Daniel Feruga (87. Konrad Sieracki), Marek Mróz (73. Jakub Niewiadomski), Jakub Apolinarski (57. Kamil Jadach) - Daniel Rumin.

Odra Opole: Błażej Sapielak - Piotr Żemło, Mateusz Wypych, Rafał Niziołek (66. Dawid Czapliński), Tomas Mikinic (61. Krzysztof Janus), Konrad Matuszewski, Jakub Szrek (70. Michał Surzyn), Arkadiusz Piech (66. Adam Żak), Maciej Wróbel, Miłosz Trojak, Konrad Nowak (70. Kacper Tabiś).

Żółte kartki: Szcześniak, Kulawiak, Bielak (GKS) oraz Żak, Żemło (Odra).