MŚ sztafet: Zwycięstwo Polski w klasyfikacji medalowej!

fot. Prasowe Śląskie

Do dwóch medali zdobytych w sobotę polscy lekkoatleci dorzucili dziś 3 krążki i wygrali klasyfikację medalową nieoficjalnych mistrzostw świata rozgrywanych na Stadionie Śląskiem.

Polska sztafeta 4x200 metrów kobiet prowadziła od startu do mety pewnie zdobywając złoto. Polki w składzie Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek oraz Marlena Gola zwyciężyły z czasem 1:34.98. Drugie miejsce zajęły Irlandki, a na trzecim przybiegły reprezentantki Ekwadoru.

Klaudia Adamek dokonała w niedzielę niesamowitego wyczynu. Niespełna 15 minut przed finałem sztafety 4x200 m. Polka pobiegła w sztafecie 4x100 m. i wraz z Magdaleną Stefanowicz, Katarzyną Sokólską i Pią Skrzyszowską zajęła 2. miejsce. Najlepsze były Włoszki, a brąz wywalczyły Holenderki. Już wcześniej Polki zapewniły sobie awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Srebrne krążki zdobyły również "Aniołki Matusińskiego". Najpopularniejsza polska sztafeta musiała sobie radzić w Chorzowie bez Justyny Święty-Ersetic i Igi Baumgart-Witan. Polki w eksperymentalnym składzie Kornelia Lesiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik, Karolina Łozowska i Natalia Kaczmarek wywalczyły srebrne medale. Najlepsze byłe Kubanki, a na trzecim miejscu przybiegły Brytyjki.

Przypomnijmy, że w sobotę złoty medal wywalczyła Joanna Jóźwik z Patrykiem Dobkiem w sztafecie 2x2x400 metrów, a srebro sztafeta płotkarska. 5 medali dało Polsce 1. miejsce w klasyfikacji medalowej na koniec turnieju.

Autor: Piotr Muszalski/pm/