Pogrzeb policjanta Michała Kędzierskiego

fot. Wojciech Kocjan/Radio Katowice

Dziś w południe rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa Michała Kędzierskiego, policjanta, który zginął na służbie podczas wtorkowej interwencji. Oprócz rodziny i przyjaciół w ostatniej podróży towarzyszyli mu koleżanki i koledzy ze służby, ale także tłumnie zebrani wokół kościoła mieszkańcy Raciborza.

Michał Kędzierski został pośmiertnie odznaczony krzyżem zasługi za dzielność, otrzymał złotą odznakę "Zasłużony Policjant", a także został awansowany do stopnia aspiranta policji. Miał 43 lata. Urna z jego prochami została złożona na cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu. Więcej w relacji Wojciecha Kocjana.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl