Ekspert radzi: jak dofinansować zakup komputera przez osoby niepełnosprawne?

W czasie pandemii koronawirusa, co czwarty pracownik skorzystał ze zdalnego wykonywania obowiązków. Główny Urząd Statystyczny podał, że w grupie od 16 do 75 roku życia, 30% osób czynnych zawodowo pracuje zdalnie. Były w tej grupie również osoby niepełnosprawne. Gdyż czas pandemii sprawił, że umiejętności ludzi niepełnosprawnych zostały docenione, praca zdalna od dawna była ich domeną. W tej sytuacji pojawia się więcej ofert pracy dla tego środowiska, a dobry komputer staje się domową koniecznością. Toteż w programie Każdemu Damy Radę” Beata Tomanek i jej gość informować będą jak korzystać z możliwości dofinansowania zakupu i konserwacji sprzętu elektronicznego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.