TAURON wspiera młodych rodziców

fot. TAURON

TAURON z okazji zbliżającego się Dnia Rodziny rozpoczął projekt „Energetyczny start z TAURONEM”. W jego ramach do 400 noworodków w Katowicach i Wrocławiu trafią ubranka, a dla młodych rodziców koncern przygotował specjalny e-book, który pomoże zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i odzyskać energię po porodzie.

 – Work-life balance czyli możliwość zachowania równowagi między pracą, a życiem zawodowym jest bardzo ważna z punktu widzenia pracodawcy. Dlatego w tym roku Dzień Rodziny w TAURONIE trwa przez cały tydzień. Codziennie proponujemy naszym pracownikom inicjatywy budujące więzi rodzinne – mówi Paweł Strączyński, prezes zarządu TAURON Polska Energia. 

W e-booku młodzi rodzice znajdą informacje o opiece nad dzieckiem w czasie pandemii, wyzwaniach stojących przed ojcami, płaczu i śnie noworodka czy zabawach z najmłodszymi. Znajdują się tam między innymi rady dotyczące przechorowania SARS-COV-2 w trakcie połogu oraz zasad przyjmowania szczepionek w tym szczególnym czasie. 

W ramach projektu do 400 kobiet, które w ostatnich dniach urodziły dzieci w szpitalach w Katowicach i Wrocławiu, trafiły ubranka dla niemowląt. Szpitale, do których przekazane zostały paczki z prezentami wybrano głosami pracowników TAURONA. Najwięcej głosów zdobyły Katowickie Centrum Onkologii, Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Oddział Neonatologiczny z Pododdziałem Patologii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.


/mat.prasowe/