Wiedźmińskie miecze prosto z rpga. Czas na nas.

Szkocja ma Sherlocka Holmesa, Stany Zjednoczone - Batmana czy Spider-Mana. A co ma Polska? Polska ma jegomościa dość niezwykłego - mutanta, parającego się zabijaniem różnego rodzaju potworów i monstrów. Czy komuś z Państwa trzeba przedstawiać Wiedźmina? Pyta Konstancja Snopczyńska.


Z Radia przeniesiemy się teraz - po sąsiedzku - do pracowni Artura Wysockiego. Na co dzień żołnierz, mąż i ojciec. Po godzinach - twórca prawdziwych mieczy wiedźmińskich. Tworzonych ręcznie, z detalicznym odwzorowaniem. Jeden z nich trafić ma nawet do twórców serialu Wiedźmin, inspirowanego książkami Andrzeja Sapkowskiego. Pracownię zwiedziła Marta Dobrowolska.


Według znanego powiedzenia tym, co ogranicza ludzi jest wyłącznie wyobraźnia. W przypadku gier RPG ta maksyma sprawdza się w 100 procentach. Gry RPG nieraz nazywane są właśnie "grami wyobraźni", bo głównie tam toczy się rozgrywka. Poza tradycyjnymi grami fabularnymi, wymagającymi grupowych spotkań z innymi graczami, istnieją także ich komputerowe odpowiedniki. Co o grach RPG sądzi młode pokolenie?


Role Play Game, czyli tak zwane "erpegi" to gry wyobraźni polegające na odgrywaniu roli. W ostatnich kilkudziesięciu latach powstały do nich setki podręczników, przedstawiających najróżniejsze fantazyjne światy i mechaniki rozgrywki. Ale niezależnie od tego w jakim świecie toczy się rozgrywka, czuwa nad nią zazwyczaj Mistrz Gry - człowiek który pełni rolę narratora i pośrednika między uczestnikami a wspólnie wyobrażanym światem. I właśnie z takim Mistrzem Gry spotkał się Samuel Baron.


Przegląd serialowo-filmowy Do zobaczenia!

Świat kina - jak zwykle o tej porze roku - żyje już tylko i wyłącznie Oscarami. Więc i u nas dzisiaj z pewnością ten temat się pojawi. Ale nie tylko. Oddaję głos Marcie Dobrowolskiej.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży