Piotrkowianin postraszył Górnika, ale zabrzanie ostatecznie górą
23.05.2021
19:13:00

Szczypiorniści zabrzańskiego Górnika, nie bez problemów, poradzili sobie z ostatnią drużyną ligowej tabeli i nadal są w grze o brązowy medal.

To było starcie dwóch zespół, które w tym sezonie walczą o zgoła inne cele. Górnicy o medale mistrzostw Polski, zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego o pozostanie w krajowej elicie. I gdyby ktoś przed spotkaniem nie znał miejsc w tabeli PGNiG Superligi obu zespołów, pomyślałby, że to drużyny z tych samych rejonów stawki.

Goście w pierwszej połowie kompletnie zaskoczyli zabrzan. To miejscowi mieli niezły początek i prowadzili, ale w pewnym momencie przyjezdni zaczęli notować serię, dzięki której objęli prowadzenie. Świetnie grała cała defensywa piotrkowian, do spółki z Kacprem Ligarzewskim, który obronił 2 rzuty karne przed przerwą.

Dobra postawa drużyny Bartosza Jureckiego zaprocentowała i na przerwę goście schodzili prowadząc 14:12. Porażka w tym spotkaniu praktycznie pozbawiała szczypiornistów Górnika szansy na brązowy medal na koniec rozgrywek. Wiedzieli o tym zawodnicy, wiedział i trener Górnika, który musiał wstrząsnąć swoimi podopiecznymi w szatni.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał się najlepiej dla gospodarzy. Nadal świetnie spisywał się golkiper z Piotrkowa Trybunalskiego, a jego koledzy dołożyli jeszcze jedno trafienie i goście prowadzili 20:17. Wtedy w grze Górnika wyszło doświadczenie połączone z młodością. Łukasz Gogola rozgrywał piłki do skutecznego Marka Daćki. To samo nie wiele gorzej od Gogoli robił młody Paweł Krawczyk.

Ważne bramki pod koniec spotkania zanotował też Iso Sluijters i w końcu drużyna gospodarzy dopięła swego. Na dwie kolejki przed końcem Górnik ma tylko punkt straty do 3. w tabeli Azotów Puławy.

Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:24 (12:14)

Górnik: Kazimier, Skrzyniarz - Gogola 6, Sluijters 5, Daćko 5, Bis 3, Tomczak 3, Krawczyk 3, Buszkow 1, Czuwara 1, Bondzior 1, Łyżwa 1, Kondratiuk, Adamuszek, Dudkowski, Gliński.

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot - Swat 9/7, Mastalerz 4, Mosiołek 3, Matyjasik 3, Jędraszczyk 2, Wawrzyniak 2, Pacześny 1, Sobut, Stolarski, Szopa, Tórz, Kaźmierczak, Rutkowski, Pożarek.