Szczypiorniści Górnika wygrali w Głogowie. Zabrzanie nadal są w grze o brązowe medale.
02.06.2021
20:03:00

Piłkarze ręczni zabrzańskiego Górnika mimo przegranej pierwszej połowy zdołali odmienić losy spotkania i wygrać z Chrobrym. Dzięki kompletowi punktów nadal mają szansę na podium.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek PGNiG Superligi podopieczni Marcina Lijewskiego nadal liczyli na dogonienie Azotów Puławy. Żeby jednak tego dokonać zabrzanie musieli wygrać w dwóch ostatnich meczach.

Początek spotkania w Głogowie mógł zaprzepaścić szansę na brąz. Goście źle weszli w mecz, nie potrafili wykorzystywać nawet gry w osłabieniu głogowian i po 14. minutach przegrywali 4:8. Potem było jeszcze gorzej, bo Górnik stracił 4 bramki w 2 minuty.

Sygnał do odrabiania strat dał Iso Sluiters. Zabrzanie mimo nadal nie najlepiej grającej defensywy kilkoma bramkami zbliżyli się na wynik 11:12, ale pierwszą połowę przegrali różnicą trzech trafień.

Trener Lijewski musiał wstrząsnąć swym zespołem w szatni, bo po wznowieniu gry na głogowski parkiet wyszła inna drużyna. Bardzo skuteczny był Bartłomiej Tomczak, który podreperował wynik. Gospodarze nadal prowadzili, bo zabrzanie nadal mieli problemy z łapaniem kar. Na ich szczęście mieli też w składzie Pawła Krawczyka.

18-latek w decydującym momencie trafił kilka razy, a w sumie uzbierał 5 bramek, czym wydatnie przyczynił się do wygranej Górnika. Mecz o brąz i to z bezpośrednim rywalem, Azotami Puławy, już w sobotę w Zabrzu.

Chrobry Głogów - Górnika Zabrze 27:29 (15:12)

Chrobry: Stachera, Kapela - Krzywicki, Grabowski, Zdobylak, Warmijak, Klinger, Babicz, Przysiek, Tylutki, Marszałek, Tilte, Orpik, Jamioł, Bekisz.

Górnik: Galia, Skrzyniarz - Bondzior, Daćko, Bis, Tomczak, Łyżwa, Sluijters, Czuwara, Buszkow, Gliński, Gogola, Kondratiuk, Dudkowski, Krawczyk, Adamuszek.