Koncertowa gra polskich siatkarzy. Mistrzowie świata wygrali z USA 3:0!
04.06.2021
20:55:00

Reprezentacja Polski, rywalizująca w rozgrywkach Ligi Narodów, w fenomenalnym stylu wygrała z rywalami ze Stanów Zjednoczonych. Po tym zwycięstwie podopieczni Vitala Heynena wrócili na pierwszą pozycję w tabeli.

Jeżeli wygrywasz z reprezentacją USA 3:0 to musisz być mocny. Amerykanie, podobnie jak Słoweńcy, często stawali na drodze Biało-Czerwonych wygrywając w ważnych spotkaniach. W tegorocznej Lidze Narodów, zawodnicy trenera Johna Sperawa są jednymi z faworytów do końcowego zwycięstwa. Tylko, że siatkarze znad Wisły również, co pokazali w spotkaniu z drużyną z drugiej półkuli.

Trener Heynen znów postawił na rotację w składzie. Na parkiecie pojawili się Grzegorz Łomacz z Bartoszem Kurkiem, jako przyjmujący wyszli Bartosz Bednorz z Aleksandrem Śliwką, na środku szansę otrzymali Jakub Kochanowski i Mateusz Bieniek, a na libero zagrał Damian Wojtaszek. Taki skład okazał się strzałem w 10-tkę, gdyż Polacy pierwszą partię wygrali do 17, a Bartosz Bednorz popisał się trzema asami.

Dobrze funkcjonował też polski blok i przyjęcie, ale w drugiej partii mistrzowie świata musieli się trochę napocić aby prowadzić 2:0. Biało-Czerwoni zatracili skuteczność, w dużej mierze w kontratakach. Kiedy set wchodził w decydującą fazę znów dał o sobie znać kunszt trenera Heynena. Selekcjoner wprowadził najpierw Kamila Semeniuka za Bednorza, a później na zagrywkę Wilfredo Leona. Grę na przewagi wygraliśmy do 26.

Trzeci set przypominał pierwszą partię. Polscy siatkarze szybko wypracowali sobie przewagę. Bardzo dobrze prezentowali się środkowi. W całym spotkaniu to zawodnicy z tej pozycji zdobyli dla Polski najwięcej punktów. Amerykanie nie mieli już nic do powiedzenie i seta przegrali 25:17.

4 zwycięstwa i 1 porażka, ale przede wszystkim wynik 3:0 w meczu z USA dały Polakom pozycję lidera tabeli Ligi Narodów. Do świętowania jednak jeszcze daleko, bo do rozegrania jest jeszcze 10 spotkań. Kolejne jutro, o 16.00 z Rosją.

Polska - USA 3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

Polska: Bartosz Kurek, Grzegorz Łomacz, Aleksander Śliwka, Jakub Kochanowski, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, Damian Wojtaszek (L) oraz Maciej Muzaj, Kamil Semeniuk, Fabian Drzyzga, Wilfredo Leon. Trener - Vital Heynen

USA: Matthew Anderson, Kyle Ensing, Mitch Stahl, Micah Christenson, Maxwell Holt, Garrett Muagututia, Erik Shoji (L) oraz Benjamin Patch, Josh Tuaniga, TJ Defalco, Thomas Jaeschke, Taylor Averil. Trener - John Speraw