Czarni Sosnowiec z Pucharem Polski

fot.KKS Czarni Sosnowiec

21 lat czekały na mistrzostwo, 19 na puchar. Piłkarki Czarnych Sosnowiec w tym sezonie nie miały sobie równych w kobiecych rozgrywkach. Potwierdziły to zdobywając dublet. 

Mistrzostwo Polski piłkarki z Sosnowca zapewniły sobie na kolejkę przed końcem rozgrywek. Nawet w trakcie mistrzowskiej fety zawodniczki i sztab szkoleniowy podkreślali, że to nie koniec sezonu, że prawdziwe świętowanie będzie dopiero 5 czerwca. Jak zapowiadały, tak uczyniły. Czarni wygrały finał po bramce Martyny WIankowskiej.

Mimo, że w drugiej połowie łodzianki miały sytuacje, a ostatnie 20 minut sosnowiczanki grały w 10-tkę, to udało im się utrzymać ten wynik i cieszyć się z triumfu. Teraz przed zespołem z Alei Mireckiego zasłużona przerwa, ale po niej kolejne wyzwania, jak Liga Mistrzyń.

Czarni Sosnowiec - TME UKS SMS Łódź 1:0 (1:0)

Wiankowska 25 k

Czarni: Anna Szymańska - Wiktoria Kuciewicz, Olha Zubchyk, Patricia Fischerova, Martyna Wiankowska - Weronika Zawistowska (87 Paulina Zawiślak), Andrea Horvathova, Dorota Hałatek, Nikol Kaletka (76 Dżesika Jaszek), Alicja Materek - Agnieszka Jędrzejewicz

SMS: Oliwia Szperkowska - Yurina Enjo, Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Konat (86. Ewelina Piórkowska), Daria Kurzawa - Dominika Gąsieniec, Alicja Sokołowska (79 Maria Zbyrad), Adriana Achcińska, Gabriela Grzybowska, Anna Rędzia - Klaudia Jedlińska

Czerwona kartka: Materek (72, za drugą żółtą)

Żółte kartki: Materek, Zawistowska, Jedrzejewicz - Sokołowska

Autor: Piotr Muszalski/pm/