GKS Tychy rozstrzelał Odrę i nadal jest w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy
06.06.2021
16:29:00

30 minut potrzebowali piłkarze GKS-u Tychy, by w imponującym stylu wygrać w Opolu. Podopieczni Artura Derbina w pół godziny strzelili 4 bramki ostatecznie wygrywając 5:1.

Aby dalej liczyć się w walce o bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy zawodnicy śląskiego klubu musieli wygrać z Odrą. Zadanie mieli tym bardziej utrudnione, bowiem za kartki pauzował kapitan tyszan Łukasz Grzeszczyk. Jego miejsce zajął Sebastian Steblecki i to on otworzył wynik spotkania.

Co prawda gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, ale druga połowa była już popisem jednej drużyny. Pół godziny wystarczyło gościom do strzelenia 4 bramek, a komplet punktów wywieziony z Opolszczyzny przedłużył ich szansę na bezpośredni awans do krajowej elity. Tyszanie nie są zależni tylko od siebie. Muszą wygrać w ostatniej kolejce z ŁKS-em Łódź i liczyć na potknięcie Radomiaka lub Termaliki.

Odra Opole – GKS Tychy 1:5 (1:1)