Mechanicy z aplikacji. Czas na nas.

fot. fb/Rally Team ZST

Silniki w gotowości, więc możemy zaczynać nasz dzisiejszy wyścig. Chociaż wbrew pozorom nie każdy fan motoryzacji musi być od razu szybki i wściekły. Niektórzy lubią oglądać wyścigi z bezpiecznej, kanapowej perspektywy, jeszcze inni - spędzać popołudnia w garażu. I to nie umniejsza ani jednym, ani drugim w byciu fanem. Pytanie, czy mieszkańcy Katowic są w ogóle automaniakami? Sprawdza Konstancja Snopczyńska.


 

Są młodzi, utalentowani i chętni do podejmowania wyzwań. Nastoletni uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie remontują malucha podróżnika Arkadego Fiedlera! Wnuk słynnego pisarza i wojażera swoim fiatem 126 p przemierzył całą Afrykę, Azję i pół Europy. Teraz szykuje się w kolejną podróż - prawdopodobnie do Amazonii. Grupa "rally team", którą kieruje nauczyciel pan Wojciech Baranowicz remontuje malucha, ale również inne pojazdy. Do swojego warsztatu młodzi pasjonaci zaprosili reporterkę Radia Katowice Agnieszkę Loch.


 

Dawno, dawno temu... a może wcale nie tak dawno mieliśmy znajomych z podstawówki, liceum, ze studiów… Mieliśmy całe zgrane paczki znajomych, z którymi mogliśmy dosłownie wybrać się na księżyc i z powrotem. Tylko, czy teraz, kiedy minęło już kilka albo kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt dobrych lat...  nadal podtrzymujemy te znajomości, czy raczej relacje z dawnych lat nie przetrwały próby czasu? Sprawdziła reporterka Radia Katowice.


 

Nauczyliśmy się już, że media społecznościowe pomagają nam odnaleźć krewnych, zagubione zwierzaki, czy znaleźć pracę. Więc chyba nikogo nie zdziwi najnowsza aplikacja Connect UŚ, która ma połączyć po latach wspólnotę Uniwersytetu Śląskiego. Studentów, wykładowców, ale absolwentów oraz uczestników kursów organizowanych przez uczelnię. Na temat funkcji i możliwości uniwersyteckiej aplikacji z jej twórcami rozmawia Wojciech Kocjan. 


 

Przegląd filmowo-serialowy - Do zobaczenia!

Przed nami długi weekend, co prawda z piękną pogodą. Ale czy słońce czy deszcz, pogoda jest zawsze idealna na dobre kino. Co teraz w świecie filmowym i serialowym? Sprawdza Marta Dobrowolska.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży