Czuj, czuj czuwaj - o historii słuchaj. Czas na nas.

Fot. FB/Historia by Włoch

Starajcie się zostawić ten świat troszkę lepszym niż go zastaliście mówił Robert Baden-Powell założyciel skautingu. I te słowa zdaje się wciąż przyświecają harcerzom na całym świecie. Dzisiaj sprawdzimy, czy ta filozofia gdzieś się nie zatarła po drodze.

Umieją rozpalić ognisko, poruszać się w terenie z pomocą mapy i kompasu czy opatrzyć rany. Dbają o przyrodę i starają się pomagać ludziom. Choć działania harcerzy są często szczytne, wydaje się, że powoli sami stają się "zagrożonym gatunkiem". Dlaczego tak jest i co o harcerstwie sądzą różne pokolenia Sprawdzała Konstancja Snopczyńska.


 

Liczy ponad 650 harcerzy i instruktorów zrzeszonych w 14 gromadach zuchowych, 13 drużynach harcerskich w tym w 2 drużynach wodnych, 4 drużynach Nieprzetartego Szlaku oraz 3 kręgach instruktorskich. Tak w liczbach prezentuje się Hufiec ZHP Bytom im. harcmistrza Józefa Kwietniewskiego. Więc na pozór świetnie sobie radzi w czasach, które może i do harcerstwa nie do końca pasują. Pytanie tylko, czy należą do niego prawdziwi harcerze, wciąż wierzący w harcerskie ideały. Bytomski hufiec odwiedziła z mikrofonem reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch. A szczegóły dotyczące tego jak do niego dołączyć dostępne są w Sieci pod adresem www.bytom.zhp.pl


 

Chyba nie trzeba nikomu udowadniać, że wszystko przenosi się do sieci. Przeciętnie w Internecie spędzamy ponad 6 godzin dziennie! Wśród najpopularniejszych platform, z których korzystamy, można znaleźć m.in. platformę YouTube, na której swoje konto ma także Radio Katowice. Można tam odnaleźć nasze rozmowy, dyskusje, koncerty czy transmisje z imprez plenerowych. W ten sposób staramy się być jeszcze bliżej naszych słuchaczy. Czy młodzież woli YouTube od telewizji?


Na YouTubie aż roi się od miejsc, które dosłownie zarażają wiedzą. Arlena Witt uczy angielskiego, Pan Belfer chemii, Pi-stacja matematyki, a Paulina Mikuła daje korki z języka polskiego. Niedawno w tym zacnym gronie pojawił się także ktoś z naszego podwórka. Marcin Włoch, nauczyciel historii Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu w czasie pandemii stał się youtuberem. Na jego kanale widnieje już ponad 200 filmów, najpopularniejsze mają ponad 11 tysięcy wyświetleń, a kanał ma dopiero rok i ciągle się rozwija. 


 


Przegląd filmowo-serialowy - Do zobaczenia!

Kino rusza w plener, już tak całkiem odważnie. Więc zapraszać dzisiaj będziemy nie tylko na wygodne kinowe fotele, ale też na leżaki. Sprawdzimy również co nowego w świecie filmowym - tym polskim i światowym, więc proszę się wygodnie rozsiąść i nadstawić ucha.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży