Świątek w finale Rolanda Garrosa! Tym razem w grze deblowej.
11.06.2021
19:14:00

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands zagrają w finale debla na kortach Rolanda Garrosa. Polsko-amerykański duet nie dał szans parze Irinie-Camelii Begu i Nadii Podoroskiej.

Polska tenisistka odpadła już z rywalizacji w turnieju singlistek. Jednak na osłodę została jej rywalizacja w deblu. W meczu o finał, w parze z Bethanie Mattek-Sands, świetnie dysponowana Polka była jedną z współtwórczyń zwycięstwa nad rumuńsko-argentyńską parą.

Mattek-Sands, przy własnym podaniu, zdołała przełamać rywalki już w 2. gemie. Podoroska szybko odpowiedziała i nastąpiło przełamanie powrotne. W kolejnych gemach widzieliśmy wyrównany pojedynek, choć nieco lepiej prezentowała się Polka i Amerykanka. Swój cel osiągnęły w 8. gemie, przełamując przeciwniczki. Wynik seta na 6:3 ustaliła skutecznie serwująca Świątek.

W drugim secie, z obu stron siatki, tenisistki zaprezentowały niesamowitą walkę. Były obrony break pointów, dobra defensywa, minięcia przy siatce, ale w końcu znakomity forhend Świątek dał przełamanie na 4:3. Polka z Amerykanką nie dały już wydrzeć sobie prowadzenia i wygrały seta i cały mecz.

Bethanie Mattek-Sands/Iga Świątek - Irina Begu/Nadia Podoroska 6:3, 6:4

Niestety, nie udało się awansować do finału Magdzie Linette. Poznanianka w parze z Bernardą Perą nie sprostały Czeszkom Barborze Krejcikovej i Katerinie Siniakovej. Rozstawione z numerem drugim czeskie tenisistki wygrały w dwóch setach i to one zagrają w niedzielnym finale.