EKO-RANEK. Starorzecze Przemszy.

W ubiegłym tygodniu spacerowaliśmy wzdłuż Białej Przemszy w Sławkowie, gdzie powstały ścieżki dla spacerowiczów, ale powstało też zupełnie nowe miejsce- z pomostami. To miejsce, z którego obserwować można przyrodę wokół starorzecza. I już za chwilę właśnie tam przeniesiemy się z mikrofonem i naszą ekorankową ekipą, którą dowodzi przyrodnik Maksym Pięta z Urzędu Miasta w Sławkowie


Po ścieżkach przyrodniczych spacerowali uczniowie klasy 3b Szkoły Podstawowej im. Jana Baronowskiego.


Autor: Gabriela Kaczyńska /as/


EKO-RANEK to cykliczna audycja Polskiego Radia Katowice, emitowana na antenie raz w tygodniu, w niedzielę.

Celem audycji jest przede wszystkim edukowanie i inspirowanie dzieci oraz młodzieży do prawidłowych zachowań ekologicznych. Poza tym audycja ma promować i kształtować w młodych ludziach postawy proekologiczne oraz szacunek do natury. 

Będziemy m.in. rozbudzać potrzebę kontaktu z przyrodą, uświadamiać, poznawać zasady ochrony środowiska, pogłębiać wiedzę na temat roślin i zwierząt, rozwijać umiejętność dostrzegania piękna przyrody, kształtować zdolności właściwego reagowania na niszczenie środowiska. Audycja będzie miała charakter interaktywny.

Studio EKO-RANKA będzie mobilne. Będziemy więc w jaskiniach, lasach, nad wodą, a nawet i w powietrzu czyli w miejscach bogatych przyrodniczo. Z mikrofonem odwiedzać będziemy także przedszkola i szkoły, które zachęcamy do współpracy z nami.  

E-mail: ekoranek@radio.katowice.pl.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach