A jednak baraże. Piłkarze GKS-u Tychy zremisowali z ŁKS-em Łódź.
13.06.2021
15:15:00

W Tychach na awans do PKO BP Ekstraklasy będą musieli jeszcze poczekać. Jak długo? To już zależy od samych piłkarzy i tego jak zagrają w barażach.

O bezpośrednim awansie podopieczni Artura Derbina marzyli do ostatniego gwizdka, ale żeby można się było z tego cieszyć, oprócz zdobycia kompletu punktów w starciu z ŁKS-em, trzeba było jeszcze patrzeć w stronę Radomia. Tam miejscowy Radomiak już po pierwszej połowie prowadził z Koroną 2:0.

Natomiast w Tychach, po pierwszych 45 minutach, kibice bramek nie oglądali. Co prawda już w 9. minucie drugiej połowy Sebastian Steblecki otworzył wynik spotkania, to z Radomia docierały informacje o tym, że Korona nie ma argumentów na odebranie punktów Radomiakowi. Kiedy w 90. minucie wyrównał Ricardinho było już wiadomo, że tyszanie mogą szykować się do meczu barażowego.

Już w najbliższą środę zmierzą się na własnym boisku z Górnikiem Łęczna. Awans do meczu finałowego uzyska zwycięzca tego spotkania, gdyż w barażach o PKO BP Ekstraklasę nie ma meczów rewanżowych. Początek spotkania o godzinie 18.00.

GKS Tychy – ŁKS Łódź 1:1 (1:0)