Trenerski duet poprowadzi Podbeskidzie w pierwszoligowym sezonie

fot.podbeskidzie.pl

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski zostali trenerami Podbeskidzia Bielsko-Biała. Duet szkoleniowców poprowadzi spadkowicza w najbliższym sezonie Fortuna 1. ligi.

Piotr Jawny od początku swojej trenerskiej kariery był związany z drużynami Śląska Wrocław. W 2012 roku rozpoczął pracę w akademii wrocławskiego klubu. W 2014 roku objął zespół rezerw Śląska, a następnie prowadził klubowe drużyny młodzieżowe U17 i U19. Cztery lata później, w 2019 roku, wraz z Marcinem Dymkowskim, zasiadł na ławce trenerskiej Śląska Wrocław II. 

Natomiast trener Dymkowski wcześniej pracował w  Polonii-Stal Świdnica oraz Foto-Higienie Gać. W poprzednim sezonie drużyna Śląska II prowadzona przez duet Jawny-Dymlowski zajęła 8. miejsce w 2. Lidze, zdobywając tyle samo punktów co Skra Częstochowa, która zajęła 6. miejsce - premiowane barażami do 1. Ligi.

Piotr Jawny będzie pełnił funkcję pierwszego trenera, Marcin Dymkowski zostanie natomiast drugim trenerem. Trenerzy zawarli z klubem 2-letnie kontrakty z opcją przedłużenia.

Autor: Piotr Muszalski/tspodbeskidzie.pl/pm/Wiadomości sportowe