Eko ranek. Wyprawa do miejskiego lasu

fot. G. Kczyńska/Radio Katowice

W dzisiejszym Eko Ranku wybierzemy się do miejskiego lasu, i podpowiemy jak ciekawie w takim lesie spędzić czas, bo jak się za chwile okaże- w lesie można nie tylko odpocząć, ale może też bawić się w poszukiwaczy i odkrywców przyrody, można tropić, tworzyć a nawet stworzyć leśną filharmonię. 

Pomogą nam w tym przyrodniczki Alicja i Agata Kloczkowskie z Pracowni Edukacji Żywej.


Dzisiejsze przedpołudnie spędzamy w lesie w katowickim Muchowcu, gdzie odkrywamy miejską przyrodę. Pomagają nam w tym przyrodniczki Alicja i Agata Kloczkowskie z Pracowni Edukacji Żywej. Już za chwilę podpowiemy też, jak ciekawie spędzić wolny czas w lesie- tworząc coś z niczego.


W Eko ranku powracamy do lasu w katowickim Muchowcu, gdzie dziś podpowiadamy jak ciekawe spędzać w nim czas. Nasi najmłodsi słuchacze jeszcze kilka chwil temu tworzyli ekologiczne leśne instrumenty, a pomagały im w tym Alicja i Agata Kloczkowskie z Pracowni Edukacji Żywej. Czas zatem sprawdzić jakie dzieła powstały i czy faktycznie da się na nich grać.


Zdjęcia z leśnej filharmonii oglądać można na naszej stronie radio.katowice.pl, tam też dostępne są wszystkie audycje, a na kolejne spotkanie z przyrodą zapraszamy za tydzień 

Autor: G. Kaczyńska