Gramy w słowa. Czas na nas.

fot. Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach

Miłość jest ślepa tak mówi stare porzekadło. Pytanie, czy tylko czy to dobre źródło wiedzy. Z resztą podręczniki szkolne też wydają się dość anachroniczne. Pytanie więc jak powinny wyglądać w dzisiejszych czasach materiały do nauki, żeby uczniowie chętnie z nich korzystali? Odpowiedzi szuka Konstancja Snopczyńska.


 

Jeśli komuś w szkolnych czasach po nocach śniły się nazwiska pisarzy i nazwy literackich epok... Dobre wieści! Być może znalazł się wreszcie sposób na tę licealną udrękę! "Rajer" to gra karciana która ma udowodnić że nauka przez zabawę naprawdę jest możliwa. Jej twórcy - Jakub Powezka, Wiktor Selega i Karolina Podyma zdradzili naszemu reporterowi już wyrobili sobie opinie na temat literackich epok. Trzymamy kciuki za kolejne projekty, bo ten kierunek wydaje się być słuszny, a gry do nauki potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach rozmawiał Samuel Baron. 


 

Mówi się, że mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Dlaczego więc osobę o wybitnych zdolnościach oratorskich określa się mianem "złotoustego"? O sztukę pięknego mówienia zapyta Konstancja Snopczyńska dwa różne pokolenia.


 

Sztuka pięknego mówienia to umiejętność ceniona, acz niełatwa i wymagająca. Jej meandry nie stanowią jednak tajemnicy dla Aleksandry Peli, maturzystki z Katowic, która zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie Akademii Retoryki na najlepszego młodego mówcę.


 

Przegląd filmowo-serialowy - Do zobaczenia!

Teraz - jak w każdą środę - zajrzymy do kina. Dosłownie. I nie tylko o samych filmach będzie.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


Czas na Nas - magazyn dla młodzieży