150 osób poszkodowanych na kwotę ponad 16 milionów złotych. CBA zatrzymało oszustów.

Co najmniej 150 osób zostało poszkodowanych na kwotę ponad 16 milionów złotych. Agenci CBA zatrzymali w tej sprawie trzech dyrektorów oddziałów regionalnych spółki Great Private Equity. Zatrzymania miały miejsce w Chorzowie, Wrocławiu i Warszawie. 

To kolejne zatrzymania w tym śledztwie dotyczącym emisji obligacji i prowadzenia inwestycji na rynku FOREX przez spółki z grupy. Klienci spółek lokowali oszczędności w obligacje, które w założeniu miały im przynieść od 8 do 10 procent zysku. Po początkowej spłacie obligacji, inwestorom proponowano reinwestycję z gwarantowanym zyskiem. Po czasie jednak przedstawiciele firmy byli nieuchwytni. Klienci stracili od 1 tys. zł do nawet ponad 3,5 mln zł. Co najmniej 152 osoby doprowadzono do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 16 mln zł.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustwa na szkodę osób inwestujących oraz prowadzenia działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Sprawa jest rozwojowa.


Autor: Joanna Opas /as/


Wiadomości regionalne