Piłkarki Czarnych Sosnowiec poza Ligą Mistrzyń
17.08.2021
23:10:00

Na jednym meczu zakończyły swą przygodę z Ligą Mistrzyń piłkarki Czarnych Sosnowiec. Podopieczne Sebastiana Stemplewskiego musiały uznać wyższość Ferencvárosu Budapeszt z którym przegrały 1:2.

W Sosnowcu atmosferę piłkarskiego święta było czuć już od kilku dni. Turniej eliminacyjny UEFA Women's Champions League, rozgrywany na Stadionie Ludowym, miał być początkiem wielkiej przygody w europejskich pucharach dla klubu z Alei Mireckiego. Czarni mimo, że niegdyś seryjnie zdobywały mistrzostwa kraju nigdy nie zagrały w europejskich pucharach. Powodem był oczywiście brak takich rozgrywek.

Jednak zdobycie podwójnej korony w minionym sezonie rozbudziło apetyty włodarzy i kibiców sosnowieckiej drużyny. Na wtorkowe spotkanie wszystko było zapięte na ostatni guzik. Na Kresowej pojawiło się ponad 2200 kibiców, co było rekordem tego sezonu, uwzględniając również mecze miejscowego Zagłębia.

Sosnowiczanki dobrze weszły w spotkanie. Nie przestraszyły się bardziej doświadczonych rywalek. Mimo braku konkretów z przodu, Czarne kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwalały na zagrożenie pod bramką Anny Szymańskiej. Do 17. minuty. Wtedy to niepilnowana Evelin Fenyvesi uderzyła piłkę z linii pola bramkowego tuż przy słupku. Szymańska była bez szans.

Czarne szybko chciały odpowiedzieć. Świetną okazję miała Dżesika Jaszek, ale jej strzał oddany w polu karnym przeleciał nad bramką. Węgierki wybijały wszystkie argumenty drużynie trenera Stemplewskiego. Po zmianie stron jego drużyna zdołała jednak wyrównać. Wprowadzona w przerwie Nikol Kaletka dośrodkowała z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczyła Patrícia Fischerová wyrównując stan meczu.

Kibice oszaleli ze szczęścia i znów zaczęli głośno dopingować swoją drużynę. Na nic się to zdało, bo już po 5 minutach piłkarki z Budapesztu znów objęły prowadzenie. Mimo dość ostrego konta Fanny Vágó strzeliła z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę. Pogubiona defensywa sosnowiczanek nie zdołała zareagować na te uderzenie.

Jak się później okazało było to zwycięskie trafienie dla Węgierek. Czarnym zabrakło argumentów na dobrze dysponowany zespół Ferencvárosu, który w piątek zagra z mistrzem Albanii, K.F. Vllaznia Shkoder.

Ferencvárosi TC –  Czarni Sosnowiec 2:1 (1:0)
Evelin Fenyvesi 17’, Fanny Vágó 55’ – Patrícia Fischerová 50’

Ferencváros: Chandra Bednar – Evelin Mosdóczi, Inna Zlidnis, Haley Mays Lukas – Lara Ivanuša, Evelin Fenyvesi, Elizabeth Brandon, Diána Csányi (90’, Diána Németh), Viktória Szabó – Sára Pusztai (79’, Viktória Nagy), Fanny Vágó

Czarni: Anna Szymańska – Zofia Buszewska (81’, Dorota Hałatek), Olha Zubczyk, Patrícia Fischerová, Martyna Wiankowska – Agnieszka Jędrzejewicz (46’, Nikol Kaletka), Andrea Horváthová, Wiktoria Kuciewicz, Kinga Kozak (69’, Kornelia Grosicka), Nađa Stanović (66’ Alicja Materek) – Dżesika Jaszek