Dawid Godziek historycznym zwycięzcą Pucharu Świata MTB slopestyle w Katowicach

fot. Piotr Muszalski/Radio Katowice

Dawid Godziek nie miał sobie równych w zawodach Red Bull Roof Ride zorganizowanych pod katowickim Spodkiem. Na najniższym stopniu podium stanął jego brat Szymon.

Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było. Historyczny pierwszy Puchar Świata Freestyle MTB przyciągnął pod katowicki Spodek setki fanów spragnionych ekstremalnych wrażeń. A było co oglądać, bo do stolicy śląskiej aglomeracji przyjechała niemal cała światowa czołówka. Już sama konstrukcja rozciągnięta pomiędzy Międzynarodowym Centrum Kongresowym a Spodkiem robiła wrażenie.

Unikalna trasa poprowadzona z dachu MCK, siedem przeszkód, 22 metry różnicy wysokości między startem i metą, w tym - gigantyczny drop. I oczywiście ewolucje, które wykonywali kolejni zawodnicy. Polscy kibice po raz pierwszy byli świadkami rywalizacji w MTB slopestyle.

— Zawody slopestyle to jest rowerowy freestyle podczas którego zawodnicy jadąc po torze z różnymi przeszkodami, od małych stolików po wielkie skocznie czy dropy, wykonują na każdej z nich ewolucję, którą sędziowie oceniają i cały płynny przejazd decyduje o końcowym wyniku — mówi Andrzej Lesiewski, dyrektor sportowy Red Bull Roof Ride.

Organizatorzy liczą na to, że zawody na stałe zawitają do Polski, a impreza pod katowickim Spodkiem będzie cykliczna. Już jej premierowa edycja okazała się nie tylko organizacyjnym, ale sportowym sukcesem. Zawody wygrał Dawid Godziek, a 3. miejsce zajął jego brat Szymon.

— To zdecydowanie nie były łatwe zawody, ten tor to było coś na prawdę wymagającego, wszyscy zawodnicy zmagali się z tym żeby przyzwyczaić się do tych ogromnych przeszkód czy do skoku z dachu z 17 metrów, to było nie lada wyzwanie — mówił na podium zwycięzca zawodów.


 

Wyniki:

1. Dawid GODZIEK, Polska, 95.00

2. Max FREDRIKSSON, Szwecja, 90.00

3. Szymon GODZIEK, Polska, 89.83

4.Nicholi ROGATKIN, USA, 89.66

5. Griffin PAULSON, Kanada, 89.50

6. Tom ISTED, Wielka Brytania, 88.00

7.Diego CAVERZASI, Włochy, 87.00

8. Alex ALANKO, Szwecja, 85.00

9. Thomas GENON, Belgia, 80.33

10. Sam PILGRIM, Wielka Brytania, 79.33

11. Paul COUDERC, Francja, 49.33

12. Viktor DOUHAN, Szwecja, 45.66

Autor: Piotr Muszalski/redbull.com/pm/


Wiadomości sportowe