Kolejny etap prac związany z przebudową torowiska tramwajowego rusza w ciągu ulicy Powstańców w Chorzowie

Kolejny etap prac związany z przebudową torowiska tramwajowego rusza w ciągu ulicy Powstańców w Chorzowie. To inwestycja prowadzona przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.

Roboty obejmą skrzyżowanie ulic Powstańców, Jagiellońskiej, Rynek i łącznicy estakady. Kierowcy muszą się przygotować na utrudnienia w tamtym terenie. Zamknięte dla ruchu zostaje połączenie ulicy Powstańców ze skrzyżowaniem z ulicami Jagiellońską, Rynek i łącznicą estakady. W ciągu ulicy Powstańców wprowadzony zostanie dwukierunkowy ruch pojazdów. Zamknięte zostaje także połączenie ulicy Jagiellońskiej ze skrzyżowaniem z ulicami Powstańców, Rynek i łącznica estakady, a także połączenie ulicy Katowickiej z ulicą Rynek. Objazd w kierunku ul. Rynek poprowadzony jest ciągiem ulic Katowickiej, Chopina, pl. Matejki, Kopernika, Dąbrowskiego, Konopnickiej, Bogedaina i Kościuszki,

Ponadto w dni robocze w godzinach 7:30-14:30 zamykany będzie przejazd pomiędzy ulicą Rynek i ul. Katowicką. Zakończenie tego etapu prac planowane jest w listopadzie br. 

Ponadto dobiegły końca prace w rejonie ulic Powstańców i Chrobrego i tam też zostanie przywrócona stała organizacja ruchu.


Autor: Joanna Opas /as/Wiadomości regionalne