"Góry dla Miłosza". 9-latek z dziecięcym porażeniem mózgowym wyruszył w kolejną podróż.

fot. palaszewski.com

9-latek z Piekar Śląskich chorujący na dziecięce porażenie mózgowe - w weekend wyruszył w kolejną podróż w Beskid Śląski. Tym razem, oprócz rodziców, wędrował w towarzystwie jego ambasadorki, himalaistki Magdaleny Gorzkowskiej, która wspiera chłopca od początku jego górskich zmagań.

Rodzice Miłosza od zawsze marzyli o górskich wędrówkach ze swoim potomstwem. Choroba Miłosza nie przekreśliła planów - cała trójka nieustannie zdobywa szczyty. Taka forma wysiłku fizycznego jest również formą rehabilitacji chłopca. 

Od 2019 roku trwa akcja charytatywna “Góry dla Miłosza”. Rodzina Pałaszewskich, wspólnie z niepełnosprawnym synem przebyła już m.in. Mały Szlak Beskidzki czy Grań Tatr Niżnych. W tym roku, w 6 dni pokonali ponad 100 km w Marmoroszach i Czarnohorze.

Relacja Magdaleny Pańczyk.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice