Warsztaty filmowe dla dzieci w Pałacu Kultury Zagłębia

Jak przygotować plan filmowy i samego siebie do odegrania roli, wczuć się w postać i stworzyć kreację aktorską? Na te pytania przez cały tydzień odpowiadali uczestnicy wakacyjnych warsztatów filmowych dla dzieci w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. 

Najmłodsi poznawali także aspekty techniczne tworzenia filmu: zasady obsługi kamery, kadrowania, plany filmowe oraz pisania scenariusza i dialogów. Wszystko po to, by dziś już przed publicznością odegrać swoje role na żywo, a są to role wyjątkowe, bo te pochodzące z najbardziej znanych polskich komedii. 

Przygotowaniom do spektaklu podczas zajęć pod hasłem "Kultowe sceny po polsku" postanowiła przyjrzeć się reporterka Radia Katowice, Katarzyna Herbuś.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice