Mysłowice stolicą polskiej siatkówki plażowej

fot.Piotr Muszalski/Radio Katowice

W mysłowickim Parku Słupna zakończyły się mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. U kobiet niespodzianek nie było ale w turnieju mężczyzn Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski sprawili sensacje zdobywając złote medale.

Trzydniowy turniej dostarczył kibicom nie lada emocji. W turnieju pań prawdziwy dreszczowiec rozegrały Marta Łodej i Agata Ceynowa, które aby zdobyć brązowe medale musiały rozegrać tie-break. Na przeciw stanęła doświadczona para Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak. Łodej i Ceynowa w decydującym secie wygrały do 17 i znalazły się na podium.

Mniej emocji było w finale pań. Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik wygrały pewnie w dwóch setach z parą Agata Wawrzyńczyk i Magdalena Saad. Dla Kingi Wojtasik był to ósmy złoty medal mistrzostw Polski na plaży czym doświadczona zawodniczka przeszła do historii dyscypliny. Natomiast Katarzynie Kociołek udało się obronić tytuł z zeszłego roku, gdy także w Mysłowicach triumfowała w parze z Agatą Ceynową.

W meczu o trzecie miejsce w turnieju panów bez większych problemów Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz uporali się z duetem Marcin Ociepski i Michał Kądzioła. Najwięcej emocji przyniósł finał mężczyzn. Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski sprawili nie lada sensację wygrywając z Bartoszem Łosiakiem i Michałem Brylem.


 

Autor: Piotr Muszalski/pm/