Wystartował Rajd Śląska

fot. Piotr Muszalski/Radio Katowice

Pod katowickim Spodkiem wystartował Rajd Śląska, 5. runda Rajdowych Mistrzostw Polski. Na starcie pojawiło się 106 załóg, które przed sobą mają do pokonania 9 odcinków specjalnych i ponad 100 kilometrów ścigania. 

Jak mówi Grzegorz Wróbel - organizator największej motoryzacyjnej imprezy w regionie, już sam start spod Spodka jest dla rajdu historyczny. 


 

Jutrzejszy odcinek specjalny w centrum Katowic ma być niezwykle widowiskowy dla kibiców, którzy licznie pojawili się na ceremonii otwarcia. Jak mówi prezydent miasta Marcin Krupa, to pokazuje, że Katowice zdają kolejny egzamin jeśli chodzi o organizację wielkich imprez sportowych. 


 

Na Śląsku przez dwa dni rywalizować będą najlepsze rajdowe załogi w Polsce. Kropkę nad "i" jeśli chodzi o Rajdowe Mistrzostwo Polski może jutro postawić faworyt całej imprezy i lider klasyfikacji generalnej Mikołaj "Miko" Marczyk. 


 

Tegoroczny Rajd Śląska zakończy odcinek specjalny w Jastrzębiu-Zdroju. Ceremonia mety na Stadionie Śląskim przewidziana jest jutro, m/w o godzinie 18:30. 

Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe