6. kolejka PHL: Przerwana seria GieKSy. Pogrom w Sosnowcu.
24.09.2021
22:26:00

W hicie kolejki hokeiści GKS-u Tychy zostali pierwszą drużyną, która pokonała lidera z Katowic. W Sosnowcu miejscowe Zagłębie wygrało z Podhalem Nowy Targ 10:2!

Po 5 kolejkach hokeiści GKS-u Katowice z kompletem zwycięstw zajmowali pierwszą pozycję w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Po piątkowych spotkaniach nie stracili pozycji lidera ale musieli uznać wyższość tyszan. Jak na hit kolejki przystało spotkanie w Tychach nie zawiodło.

To był swoisty mecz cios za cios. Strzelanie rozpoczęli goście z Katowic. Wynik już w 5. minucie otworzył Carl Hudson. Było to ostatnie prowadzenie GieKSy w tym meczu. Tyszanie wyrównali jeszcze przed pierwszą przerwą. Później to oni wychodzili na prowadzenie ale przyjezdni dwukrotnie zdołali doprowadzić do remisu. Na bramkę Bartłomieja Jeziorskiego na początku 3. tercji nie zdołali już odpowiedzieć.

Coraz lepiej prezentują się hokeiści sosnowieckiego Zagłębia. Na Stadionie Zimowym nie dali oni żadnych szans gościom z Nowego Targu. Już po pierwszej tercji miejscowi prowadzili 5:0. W kolejnych dwóch partiach podopieczni Grzegorza Klicha zdołali strzelić kolejne 5 bramek wobec dwóch Podhala. Dzięki zwycięstwu Zagłębie jest już na 5. miejscu w ligowej tabeli.

GKS Tychy – GKS Katowice 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

0:1 - Carl Hudson - Grzegorz Pasiut, Joona Monto (04:21, 5/4)

1:1 - Bartłomiej Jeziorski (16:37),

2:1 - Michael Cichy - Alexander Szczechura, Kamil Wróbel (26:09),

2:2 - Joona Monto - Mathias Lehtonen (32:05, 5/4),

3:2 - Artiom Smirnow - Dienis Sierguszkin (36:04, 5/4),

3:3 - Anthon Eriksson - Mathias Lehtonen  (41:32),

4:3 - Bartłomiej Jeziorski - Alexander Szczechura, Jason Seed (42:17, 5/4).

Minuty karne: 4- 6.

Strzały: 43-35.

GKS Tychy: Lewartowski – Pociecha, Bizacki; Szczechura, Cichy, Wróbel – Smirnow, Kārkls; Sierguszkin, Fieofanow, Mroczkowski – Seed, Biro; Gościński, Starzyński, Jeziorski – Kotlorz (2), Michałowski; Marzec, Galant, Gruźla. Trener: Krzysztof Majkowski.

GKS Katowice: Murray – Wajda, Kruczek; Fraszko, Pasiut (2), Wronka  –  Hudson, Wanacki; Eriksson, Lehtonen, Krężołek – Rompkowski (2), Jakimienko; Bepierszcz (2), Monto, Michalski - Musioł, Krawczyk; Prokurat, Smal, Mularczyk. Trener: Jacek Płachta.

Zagłębie Sosnowiec - Tauron Podhale Nowy Targ 10:2 (5:0, 3:1, 2:1)

1:0 Jewgienij Nikiforow - Aleksandr Wasiljew, Michaił Syrojeżkin (00:32)

2:0 Tomasz Kozłowski - Damian Piotrowicz, Dominik Nahunko (06:05)

3:0 Michał Bernacki - Aleksandr Wasiljew , Michaił Syrojeżkin (09:41, 5/3)

4:0 Martin Przygodzki - Oskar Jaśkiewicz, Bartłomiej Bychawski (10:32, 5/4)

5:0 Aleksandr Wasiljew - Michał Bernacki, Jewgienij Nikiforow (12:41)

6:0 Tomasz Kozłowski - Dominik Nahunko, Jakub Blanik (27:28)

7:0 Andrej Dubinin - Iwan Rybczik (27:45)

8:0 Michał Bernacki - Aleksandr Wasiljew, Jewgienij Nikiforow (32:56, 5/4)