28.09.2021
Reportaż: Jarząbek

Jastrzębski "Jarząbek" jest jednym z najstarszych górniczych klubów motorowych w naszym regionie. W tym roku obchodził swoje 50-lecie.
Na urodziny zaproszona z mikrofonem została także - Anna Juśkiewicz.
Jastrzębski "Jarząbek" jest jednym z najstarszych górniczych klubów motorowych w naszym regionie. W tym roku obchodził swoje 50-lecie.
Na urodziny zaproszona z mikrofonem została także - Anna Juśkiewicz.
Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na popołudniowy cykl reportaży. Materiały prezentowane są od poniedziałku do czwartku, punktualnie o 17.35 w popołudniowym paśmie Infostrada. Serdecznie zapraszamy.
Wszystkie reportaże w naszym podcascie.
24 lutego około godziny 5:00 rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Między innymi właśnie ten moment wspominają ukraińskie artystki-rezydentki na deskach Teatru Śląskiego. Każda z kobiet napisała własny monolog, w którym opowiada swoją historię, związaną z wojną. Spektakl odbędzie się 19 czerwca i zainauguruje festiwal teatralny "Open the Door".
16 lipca 1922 roku w Katowicach uroczyście podpisano Akt Objęcia Górnego Śląska przez Polskę. W bieżącym roku mija dokładnie sto lat od przełomowego w historii tej ziemi wydarzenia.
Historia, której Państwo mogli wysłuchają napawa wielkim optymizmem, bo nawet w obliczu tak strasznej tragedii, jaką jest wojna za naszą wschodnią granicą, wciąż są ludzie dobrej woli. I choć sami nie mają wiele, to jednak chcą się dzielić i przede wszystkim z otwartymi sercami przyjmują osoby, którym w lutym świat się zawalił.
To będzie opowieść o miłości i o drugim życiu. Życiu podarowanym innym.
Wojciech Pacula - wraz ze swymi rozmówcami - przygotował - nie tylko dla fanów motoryzacji - opowieść o Fiacie 126p, o fenomenie Malucha w najnowszej historii Polski i Polaków. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Wojciecha Paculi pt. "Mały Wielki Maluch" w realizacji Jacka Kurkowskiego.
Orzesze, Mikołów, Łaziska Górne – trzy miejscowości, których mieszkańcy sprzeciwiają się proponowanym obecnie przebiegom kolei dużych prędkości.
Wojna w Ukrainie jest okrutna dla wszystkich jej mieszkańców. Jednak są osoby, które są w podwójnie złej sytuacji - to chorzy na nowotwory, którzy nierzadko musza przerwać leczenie i żyć bez potrzebnych leków w piwnicach i schronach. Fundacja onkologiczna "Rakiety" pomaga transportować chorych do Polski i innych krajów świata, organizuje też transporty humanitarne.
Dwadzieścia pięć osób i wielogodzinne wywiady, w sumie trzy lata pracy, po których powstało pierwsze dzieło tych młodych twórców. Mowa o filmie dokumentalnym "Immortal Kombat”.