Ekspert radzi: jak sobie radzić z drażniącymi dźwiękami?

Czy Państwo się dziś wyspali? Noc jest od spania, o ile nikt nam w tym nie przeszkadza. Decybele z ulicy, hałasy od bawiących się sąsiadów są niczym w porównaniu z chrapaniem partnera w łóżku. Osoba, która chrapie, najczęściej nie ma pojęcia o problemie, bo... oczywiście go nie słyszy. Nadwrażliwości słuchowej nie należy mylić z mizofonią. W przypadku hiperakuzji występuje nadwrażliwość na codzienne odgłosy, natomiast mizofonia jest nietolerancją określonych i zazwyczaj powtarzanych dźwięków, takich jak tykanie zegara, odgłos pisania na klawiaturze, kapanie z kranu, a nawet żucie. Z dr. Adamem Pabisiem, który podpowiada co zrobić, gdy nie radzimy sobie z denerwującymi odgłosami, rozmawia, niewyspana przez chrapanie męża, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy