Ekspert radzi: jak hodować wielkie warzywa?

fot. Magdalena Pańczyk/Radio Katowice

Chociaż do Halloween zostało jeszcze trochę czasu, za sprawą bytomskiego entuzjasty upraw… i to nie małych… przeniesiemy się do świata dyniowatych. 

Tomasz Wodziński od kilkunastu lat zajmuje się hodowlą roślin. W szczególności upodobał sobie… kabaczki, których rozmiary zagwarantowały mu już kilkukrotny rekord Polski. 74 i pół kilograma waży największy w Polsce kabaczek wyhodowany… w Bytomiu. Podczas Tygodnia Ogromnych Warzyw odbywającego się w siemianowickim centrum ogrodniczym, gdzie pracuje rekordzista, chętni mogą zobaczyć tegoroczne zbiory i dowiedzieć się czegoś więcej na temat warzyw. Warto się pospieszyć, wydarzenie trwa do 14 października. A jak wyhodować giganta i na co zwrócić szczególną uwagę podczas uprawy, pytała Magdalena Pańczyk. Czy gleba jest ważna? Jak często należy podlewać swoje plony? Jaka pora roku jest najlepsza? 

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.

Każdemu damy radę - magazyn poradniczy