Węgiel. Temat do dyskusji.

Podczas ubiegłotygodniowej debaty na sesji plenarnej, posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali do zbadania manipulacji rynkowych ze strony podmiotów państwowych i niepaństwowych oraz spekulacji na rynku uprawnień do emisji CO2 w Unii Europejskiej. 

Wielu posłów podkreślało potrzebę podjęcia natychmiastowych działań w celu ochrony osób najbardziej dotkniętych rosnącymi rachunkami za energię. Czy przypadkiem nie jest tak, że oto Parlament Europejski zaczyna zdawać sobie sprawę, że polityka klimatyczna to kosztowne przedsięwzięcie, które uderzy po kieszeni nie tylko kraje wschodniej Europy, ale wszystkich Europejczyków? O węglu i o energetyce z posłami: Krzysztofem Gadowskim z Platformy Obywatelskiej oraz Adamem Gawędą z Prawa i Sprawiedliwości rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Temat do dyskusji - program publicystyczny