Tom Hateley wrócił do gliwickiego Piasta

fot. piast-gliwice.eu

Tom Hateley ponownie został zawodnikiem Piasta Gliwice. Pomocnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o jeden rok.

Anglik w ostatnim czasie reprezentował barwy AEK Larnaka. 32-latek w cypryjskim klubie rozegrał 33 spotkania, w których zdobył jedną bramkę. 

Hateley karierę rozpoczynał w Reading FC. Potem grał w  Basingstoke Town, Motherwell FC oraz Tranmere Rovers. W 2014 roku trafił do Śląska Wrocław. Następnie powrócił na wyspy gdzie reprezentował barwy Dundee FC, z którym rozstał się w sierpniu 2017 roku. Wtedy to po raz pierwszy trafił do Piasta Gliwice. Razem z Niebiesko-Czerwonymi świętował największe sukcesy w historii klubu, zdobywając mistrzostwo Polski oraz brązowy medal.  

Po raz ostatni grał w koszulce Piasta w sezonie 2019/2020. 

- Jestem szczęśliwy i podekscytowany powrotem do Piasta. Za mna dobry czas na Cyprze, ale teraz jestem tutaj. Klub dał mi szansę powrotu i jestem za to bardzo wdzięczny. Zawsze o moim wyborze klubu decydują warunki rozwoju, możliwości wygrywania, a Gliwice są do tego doskonałym miejscem - powiedział Tom Hateley po podpisaniu kontraktu.

Autor: Piotr Muszalski/pm/