Czy warto szczepić się przeciwko grypie?

Sezon grypowy możemy niestety uznać za otwarty. O ile w ubiegłych latach liczba osób dotkniętych grypą była niska, to teraz Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała kilkadziesiąt tysięcy zachorowań jedynie we wrześniu.

O tym, że grypa to nie tylko silniejsze przeziębienie, a szczepionki to dobrodziestwo, opowiedzą goście Jadwigi Woźnikowskiej.


Z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie mogą korzystać seniorzy. Z kolei wiele samorządów lokalnych czy placówek zdrowia oferuje takie gratisowe rozwiązanie osobom z pozostałych grup wiekowych.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl