Radio Katowice
Radio Katowice / Relacje reporterów Radia Katowice
Letnia szkoła. Źródło Warty. Wystawa IPN.
29.07.2014
16:45:00

uscieszyn_us_120Po raz 24. do Cieszyna zjeżdżają miłośnicy języka polskiego z całego świata. Rozpoczyna się bowiem Letnia Szkoła Języka, Literatury i Kultury Polskiej. Przez najbliższy miesiąc obcokrajowcy oraz osoby polskiego pochodzenia mieszkające na stałe za granicą, pochodzące z całego świata, będą doskonalić znajomość lub poznawać podstawy języka polskiego. Uroczysta inauguracja, odbędzie się jutro w samo południe w cieszynskiej filii Uniwersytetu Śląskiego, ale już dziś języka, nie tylko polskiego, zaciągał w Cieszynie nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

warta_002_120Pierwsze historyczne wzmianki o Kromołowie sięgają XII wieku. To z tej najstarszej dzielnicy Zawiercia wybija źródło Warty. To miejsce nie jest jednak szczególną atrakcją turystyczną. Już niedługo ma się to zmienić. Zawiercie otrzymało dotację z Unii Europejskiej na budowę kompleksu rekreacyjno-sportowego, który powstanie u źródeł Warty. Co w nim znajdziemy, a także, kiedy się go doczekamy, sprawdzał Łukasz Szwej.


 

polskawalczaca_wystawaplak_400Od dziś, na katowickiej ulicy Mariackiej, można oglądać przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej wystawę zatytułowaną "Polska Walcząca". Ekspozycja poświęcona została dziejom Polskiego Państwa Podziemnego podczas II Wojny Światowej. Na 20 planszach znajdują się archiwalne zdjęcia, dokumenty czy wycinki z ówczesnej prasy. Nie zabrakło także wątku regionalnego. Wystawa ma również upamiętnić zbliżającą się rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Co dokładnie można zobaczyć podczas wystawy, która potrwa do końca sierpnia i co na jej temat sądzą katowiczanie, sprawdziła Aleksandra Gruszczyńska.


 Radio Katowice / Audycje / Relacje reporterów Radia Katowice
Relacje reporterów Radia Katowice
 
 
 
 

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Zobacz także Relacje reporterów Radia Katowice

Autopromocja
Kontakt

Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach
Radio Katowice SA
ul. Ligonia 29, 40-036 Katowice
tel. +48 32 2005 400, fax +48 32 2005 581
e-mail: sekretariat@radio.katowice.pl
NIP 634-00-20-312
konto: ING BSK SA O/Katowice
IBAN: PL 57 1050 1214 1000 0007 0006 0692
Kod BIC (Swift): INGBPLPW
Redaguje zespół: Redakcja Nowych Mediów
tel. +48 32 2005 525, +48 32 2005 487
e-mail: radio@radio.katowice.pl

Copyright © by Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Katowicach Radio Katowice SA