Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie z pierwszym trofeum w tym sezonie

fot. JKH GKS Jastrzębie

Hokeiści JKH GKS-u zdobywcami Superpucharu Polski. W Oświęcimiu jastrzębianie pokonali miejscową Unię i zdobyli to trofeum po raz drugi w historii.

Gol w 5. minucie Eriksa Sevcenki otworzył wynik spotkania i choć w pierwszej tercji przewagę mieli gospodarze to podopieczni Roberta Kalabera zjeżdżali na pierwszą przerwę z jednobramkową zaliczką. Już w pierwszych 20 minutach ze świetnej strony pokazał się Patrik Nechvatal, który wybronił gościom kilka groźnych strzałów.

Nie miał jednak nic do powiedzenie przy bramce Teddiego Da Costy. Re-Plast Unia wyrównała stan meczu w 27. minucie. Jednak miejscowi nie za długo cieszyli się z wyrównania, bowiem niespełna 2 minuty później jastrzębianie znów objęli prowadzenie. Znów na listę strzelców wpisał się Sevcenko, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi z Oświęcimia.

Jeszcze w tej tercji JKH zadał decydujący cios. Gol Samuela Mlynarovicia z 34. minucie ustalił wynik spotkania. Tym samym hokeiści z Jastrzębia-Zdroju zdobyli Superpuchar Polski po raz drugi w historii, świetnie podsumowując udany poprzedni sezon.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) 

1:0 - Ēriks Ševčenko - Samuel Mlynarovič (05:01, 5/4),

1:1 - Teddy Da Costa - Miłosz Noworyta, Johan Skinnars (26:31),

2:1 - Ēriks Ševčenko - Rusłan Baszyrow (28:09),

3:1 - Samuel Mlynarovič - Martin Kasperlík (33:51).

Minuty karne: 12 (w tym 2 minuty kary technicznej) – 4 (w tym 2 minuty kary technicznej).

Strzały: 17–34 (4-13, 8-10, 5-11).

JKH GKS: Nechvátal– Kostek (2), Bahalejsza; Urbanowicz , Pavlovs, Razgals – Górny, E. Ševčenko; Baszyrow (2), Rác, Kalns (2) – Horzelski (2), Kamienieu; Kasperlík, Mlynarovič (2), A. Ševčenko – Gimiński; Pelaczyk; R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka. Trener: Róbert Kaláber.

Re-Plast Unia: R. Kowalówka – Bezuška, MacDonald; S. Kowalówka, Dziubiński, Oriechin – Skinnars , M. Noworyta; Da Costa, Rollins Carlsson, Themár – Paszek (2), P. Noworyta; Wanat, Krzemień, Trandin oraz Jerassow. Trener: Tom Coolen.


Autor: Piotr Muszalski/pm/


Wiadomości sportowe